En Başarılı ve En iyi Hosting Firması Ödülü Hostinger Firmasında

Hosting maliyetlerine eklenen Lisans ücretleri ve yeteri kadar IT personelinin olmayışı özellikle Türkiye’de Hosting sektöründe verimli bir hizmetin alınmadığı görülmektedir. Bu noktada kendi özel paneli ve esnek yapısı ile Hostinger, rakiplerine büyük bir fark oluşturarak hem fiyat hem de performans alanında önüne geçmeyi başarmıştır.

Hem Türkçe destek, hemde 3 farklı paket seçeneği ile, girişimciler, E-Ticaret siteleri ve kurumsal firmalar için tavsiye ettiğimiz, bu süreçte bizimde kullandığımız bir Hosting firması olmuştur Hostinger.

Hostinger Kısaca Nedir? Hizmet Kalitesi…

Hostinger, web barındırma deneyimi çok az olan veya hiç olmayan ev kullanıcılarına ve tecrübeli web geliştiricilere kadar hizmet veren bir web barındırma sağlayıcısıdır. 

Uluslararası Teknoloji inceleme sitelerindede büyük bir beğeni ile yorumlanan Hostinger için artıları ve eksilerini kısaca ve öncelik olarak sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Hostinger Firmasının Artıları ve Eksileri

ArtılarıEksileri
Yüksek kaliteli, düşük maliyetli planlar
Yardımsever müşteri hizmetleri
Testlerde harika çalışma süresi
İsteğe bağlı oyun sunucuları
Mükemmel AI araçları
Hostinger Web Sitesi Oluşturucuyu içerir

Ücretsiz Günlük Yedekleme
WordPress Kurulum, Taşıma Araçları
Her site için Ücretsiz SSL
Özel web barındırma hizmeti Mevcut değil.
Her planda Windows seçeneği yok.
Telefon desteği bulunmuyor.
Aylık Plan bulunmuyor. Sadece Yıllık Plan
Hostinger Artıları ve Eksileri

Hostinger'e kampanpya fiyatı ile sizlerle

Hostinger’de Uzmanlık Gerektirmeyen Kullanım Kolaylığı

Hostinger, paylaşımlı barındırma deneyimini mümkün olduğunca kusursuz ve yeni başlayanlar için uygun hale getirmek amacıyla ciddi bir yatırım yaptığını açık olarak hissedebiliyoruz. Kaydolduğunuz andan itibaren Hostinger, yeni başlayanların web sitelerini kurup çalıştırmalarına yardımcı olabilecek çok net ve kolay takip edilebilir talimatlarla her adımda size yol gösterir.

Sayfa hızı izleme, kötü amaçlı yazılım taraması ve analiz gibi ek özelliklerin eklenmesiyle, web sitenizin her yönünü doğrudan Hostinger’ın hPanel’inden yönetebildiğinizden gerçekten emin oluyorlar. Yeni başlayanlar için, endüstri standardı kontrol paneli cPanel’in ötesine geçiyor ve kafa karıştırıcı olabilecek tüm teknik şeyleri gizlemede ve her şeyi mantıklı bir şekilde sunmada, başarılı oldukları görülüyor.

Konu onların VPS tekliflerine gelince, çok fazla yalnızsınız. VPS genellikle sunucu kurma ve yönetme deneyimi olan kişilere yöneliktir ve paranızın karşılığında çok daha fazla performans karşılığında sunucuyu kendiniz nasıl çalıştıracağınızı ve yöneteceğinizi bilmeniz gerekecektir.

Hostinger, her türlü senaryo kombinasyonunda size rehberlik eder – yeni bir web sitesi kurmak veya mevcut bir web sitesini taşımak, kendiniz yapmak veya bir geliştiriciye yaptırmak – gerçekten herkese hitap ediyorlar. Hatta yeni başlayanların WordPress‘i kavramasına yardımcı olmak için kendi kontrol panellerinden geçişi kolaylaştırmak için WordPress yönetici panelini özelleştirdiler.

WordPress’in kullanımı hiçbir şekilde zor değildir, ancak eğer ona aşina değilseniz o zaman bunaltıcı olabilir ve özelleştirmeleri gerçekten hoş bir dokunuş. Genel izlenimler çok yüksek.

Hostinger, hataları (403, 404, 500, 503, vb.) otomatik olarak tespit edebilen ve barındırma işlemini eskisinden daha da kolaylaştıran düzeltmeler önerebilen yeni bir Yapay Zeka sorun giderici geliştirdi. Araç şu anda %42 oranında çalışıyor ancak her ay gelişiyor. Ayrıca kullanımı yalnızca bir dakika sürer, dolayısıyla işe yaramazsa ek bir rahatsızlık yaratmaz, her zamanki destek kanallarını kullanabilirsiniz.

Hostinger'e yüzde 30 indirimli kayıt ol

Şeffaf Sistem Kaynakları ile Son Derece Optimize Edilmiş Bir Platform

3 farklı seçenekle sunulan Paket fiyatları bu kadar düşükken, endişeli bir yaklaşım sergilesekte, Hostinger’ın özellikler ve performansı gerçekten büyüleyici olduğunu itiraf edebiliriz.

Hostinger’ın cömert bir kaynak seti, bol miktarda yerleşik WordPress optimizasyonu ve başlamak için ihtiyaç duyduğunuz tüm kritik özellikleri sağladığı ve kullanıcılar tarafından memnuniyet derecesinin oldukça yüksek olduğunuda ifade edebiliriz .

Eğer WordPress tabanlı bir Web sitesi kuracaksanız ve uygun bir tema ve eklenti arıyorsanız, Lisansbul.net sitemizde yer alan WordPress Tema ve Eklenti Lisansları kategori sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Hostinger Firmasının 8 Ülkede Yer Alan Veri Merkezleri

Birçok web barındırıcısına kaydolduğunuzda, size bir veri merkezinde depolama alanı verirler, ancak size bunun nerede olduğunu söylemezler veya herhangi bir konum seçeneği sunmazlar.

Örneğin, hedef kitleniz Kaliforniya’daysa ancak web siteniz dünyanın diğer ucundaki bir veri merkezinde barındırılıyorsa, bu kötü bir performans haberi olabilir.

Hostinger’ın sekiz ülkede veri merkezleri bulunmaktadır: ABD, İngiltere, Fransa, Hollanda, Litvanya, Singapur, Hindistan ve Brezilya.

Bu, çoğu sunucunun sağladığından çok daha fazlasıdır ve yalnızca Kuzey Amerika ve Avrupa’ya odaklanmayan bir hizmet görmek özellikle güzel.

Ancak bir sorun var; bazı planlar tüm veri merkezlerini desteklemiyor. Paylaşımlı, Bulut ve WordPress planları her yerde mevcuttur, ancak Hostinger’ın Linux VPS planları Fransa, Hollanda veya Singapur’da barındırılamaz.

Türkiye’ye en yakın ve yüksek performans sağlayan Fransa ya da İngiltere Veri Merkezini seçmenizle birlikte Web sitesinin performansının artttığını görebileceksiniz. İstanbul Veri merkezi için, Hostinger firmasının çalışmalarının sürdürdüğü de iddialar arasında.


Hostinger ile Yapay Zeka Destekli Web Siteleri Oluşturmak Artık Çok Kolay

İster Kurumsal bir web sitesi oluşturmak isteyin, İsterse, E-Ticaret sitesi kurmak isteyin, Hostinger ile bu çok kolay. Tek tıklama ile dosya yükleme, veri tabanı oluşturma ve ayarlamalar yapmaya gerek olmadan, Web sitelerinizi saniyeler içerisinde kurabiliyorsunuz.

Üstelik, sizlere içerik oluşturma sürecinde de yardımcı oluyor. Kurulum aşamasında ihtiyacınız olan tema ve eklentileri sunuyor ve kişiselleştirme sürecinde tamamen adım adım ilerleyerek başarılı bir web sitesi oluşturmanıza olanak sağlıyor. Pro eklenti ve temalar için LisansBul siteside uygun fiyatlarla sizlere bunu ayrıca sağlıyor.

Çok değil! Sadece 5 Adımda sitenizi kurabileceğiniz basit yolu burada sizlerle paylaşalım:

 1. Bir hesap oluşturduktan sonra, üst taraftaki menüde bulunan Web Siteleri sekmesine gidin.
 2. Web sitesi ekle’ye tıklayın ve WordPress’i seçin
 3. Oluşturduğunuz web sitesinin türü, web sitenizi oluşturmaya nasıl başlamak istediğiniz, hangi eklentileri kullanmak istediğiniz vb. hakkında bazı soruları yanıtlamanız gerekecektir.
 4. Bu soruları cevapladıktan sonra Hostinger WordPress’i sizin için kurup sizi ana kontrol paneline götürene kadar biraz beklemeniz gerekecek.
 5. Artık web sitenizi yönetmeye hazırsınız . Pano, alan adı, performans, e-posta ve güvenlik dahil olmak üzere web sitesi hakkında bilgi gösterir.

Hostinger hPanel ve İçindeki Özellikler

En popüler kontrol panelleri cPanel ve Plesk olarak kalırken Hostinger özel bir seçeneği tercih etmeye karar verdi . Adı hPanel‘dir ve gezinmesi zahmetsizdir. Eksra lisans ücreti olmadan ücretsiz olarak sizlere sunuyor bu paneli.

Gayet Basit kullanım imkanı sunan hPanel içerisinde bütün ayarları basit şekilde yapabiliyorsunuz. Bu LisansBul ekibinin, Hostingeri tercih etmesinin en önemli sebeplerinden biri olmuştur. Mesela, tek bir tıklamayla web sitenizin performansını hızlı bir şekilde iyileştirmeniz veya önbelleği temizlemenize olanak sağlıyor.

hPanel’de yapacağınız temel şeyler şunlardır:

 • Dosya Yöneticisini Kullanma
 • Uygulamaları yükleme
 • Mevcut web sitenizi bir kaç tıklama ile taşıma imkanı.
 • Veritabanlarını kontrol etme
 • Web siteleri ekleme
 • Web Sitesi Taşıma
 • Ana etki alanını ayarlama
 • Bir web sitesi oluşturucu kullanma
 • E-posta hesapları oluşturma

Genel olarak hPanel, web sitenizi yönetmek için iyi bir araçtır. İhtiyaç duyulan tüm işlevlere sahiptir ve hızı göz ardı ederseniz başka hiçbir kusur yoktur.

Mevcut Hosting Hesabınızdan Hostinger’e Tek Tıklama ile Taşıma İmkanı

Burdada büyük kolaylık sağlayan Hostinger, dosya yedek al yükle, dosyaları ve veritabanının yükle vs gibi problem oluşturabilecek ya da eksik yedek alma durumlarını ortadan kaldırıyor. Hostinger Hesabınızda site ekle deyip, diğer tarafta yer alan sitenizin admin bilgilerini girerek taşıma işlemini hızlı bir şekilde tamamlayabiliyorsunuz.

Bu aslında çok büyük bir avantaj. Yüksek dosya boyutlarını bile çok hızlı bir şekilde taşıyarak yeni Hostinger hesabınıza sitenizi kolaylıkla taşıyabiliyorsunuz. Ayrıca, Hostinger, yedekler oluşturmanıza, indirmenize veya geri yüklemenize olanak tanıyan esnek bir yedekleme aracı sunuyor .

LiteSpeed ​​Web Sunucusundan Optimize Edilmiş Performans

Hostinger, yeteri oranda hızlı LiteSpeed ​​web sunucusunu kullanır ; bu, web sitenizin içeriğini ziyaretçilerinize ileten, fiziksel sunucu üzerinde çalışan yazılımdır. LiteSpeed, açık kaynak (yani ücretsiz) lisansı nedeniyle diğer birçok web sunucusunun hâlâ güvendiği daha geleneksel Apache web sunucusundan daha iyi performans gösterir.

LiteSpeed’in kendisi zaten harika bir performans sunuyor, ancak WordPress için LiteSpeed ​​Cache eklentisi, web sayfalarınızın önceden yüklenmiş (önbelleğe alınmış) kopyalarını saklar ve bu kopyalar daha sonra ziyaretçilerinize daha hızlı bir şekilde teslim edilebilir.

Özetle Başarılı ve Kaliteli Hostinger Firması Bu Övgüyü Hakediyor

Hostinger’in uygun fiyatlı hosting planları zamanınızı ve paranızı tek kuruşuna kadar hak ediyor. Maliyet göz önüne alındığında performans olağanüstüdür ve kullanıcı dostu platformunda hem acemiler hem de deneyimli geliştiriciler için gezinmesi kolaydır.

Özetle Başarılı ve Kaliteli Hostinger Firması Bu Övgüyü Hakediyor ve Büyük oranda Hostinger kullanıcıları tarafından tavsiye ediliyor. Lisansbul ekibi olarak Hostinger firmasını bizde tavsiye ediyor ve belli özellikleri başta olmak üzere deneyimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Hostinger hakkında merak ettiğiniz soru, öneri ve değerlendirmelerinizi sizde konu hakkında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hostinger’i Deneme Fırstını Kaçırma!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir